Ќерката на Синди Крафорд дизајнира со Карл Лагерфелд

By

Во бутикот на Карл Лагерфелд во Њујорк, Каја Гербер – ќерката на Синди Крафорд и Ренди Гербер ја покажа првата колекција Прет-а-порте, создадена заедно со германскиот дизајнер.

Колекцијата наречена Karl LagerfeldxKaia се продава онлајн од 30 август на сајтот на Лагерфелд. Вклучува облека, чанти, накит и очила за сонце. Само на 17 години, Каја веќе неколку месеци се здружи со најголемите модни куќи: Egérie Chanel, Versace, Marc Jacobs, дефилираше за Versace, Max Mara, Fendi, Calvin Klein и Coach. Дури и за презентацијата на нејзината прва колекција, таа пристигнала од Њујоршката модна недела.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime official site: The Daily Life of the Immortal King Episode 15

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://wcostream.cc/m/rqKD) Episode 12