Ќерката на Том Круз и Никол Кидман не зборува со родителите поради скиентологијата

Триесетгодишната Изабела Бела Кидман Круз, ќерка на поранешните сопружници Никол Кидман (55) и Том Круз (60), не сака да има ништо со нејзините славни родители. Таа е посвоена и ретко зборува и објавува за приватниот живот. Но, неодамна сподели селфи со новата фризура.

Бела по професија е моден дизајнер, но е и уметник која претпочита да објавува некои од своите дела на „Инстаграм“. Вели дека е девојка која сака да експериментира со нејзианта фризура и да ја менува бојата на косата, од црвени до руси прамени. Има завршено и фризерски курс и знае различни техники за стилизирање на косата.

Одамна го изгубила контактот со нејзините познати родители Круз и Кидман. Најголемиот дел од проблемите настанале поради скиентологијата. За потсетување, Том и Никол ја посвоија во 1992 година со нејзиниот брат Конор, која сега има 28 години.

Холивудската двојка се разведе кога Бела имала осум кодини и веќе некое време не се во контакт. Не беа ниту на нејзината свадба во 2015 година кога Бела се омажи за Макс Паркер со кого живее во Лондон.

 

Scroll to Top