Киану Ривс, снимен на сет на филм во Лос Анџелес, ја смени фризурата

Киану Ривс ја смени фризурата по неколку години.

59-годишниот актер беше фотографиран на снимањето на новиот филм Outcome во Лос Анџелес со кратка коса. Порано ја носеше косата до рамениците.

Во новиот филм Ривс ќе глуми холивудска ѕвезда која е уценувана од мистериозен видео клип. Поради ова, тој мора да погледне во своето минато и да се соочи со сопствените демони, пренесува „Дедлајн“.

Покрај „Outcome“, Ривс треба да се појави како Константин во долго одложуваното продолжение на стрипот од 2005 година. Развојот на филмот беше запрен поради штрајкот на писателите, но режисерот Френсис Лоренс во октомври 2023 година рече дека се надева дека ќе направи „Константин 2“ наскоро.

Scroll to Top