Колинда ја ископира Меланија од глава до петици

Колинда Грабар-Китаровиќ го пречека израелскиот претседател Реувен Ривлин, а за таа пригода хрватската претседателка избрала соодветна облека, сметаат модните критичари.

Колинда се решила за идентичен костим кој го несела и Меланија Трамп за време на инаугурацијата на својот сопруг Доналд Трамп.

Тогаш многумина првата дама на САД ја споредуваа со Џеки Кенеди.

Голем број модни критичари коментираат дека Колинда решила да игра на сигурно, па облекла исти чевли кои ги носела и првата дама на САД, а направила и слична фризура како Меланија.

Единствено што недостигало биле ракавиците, кои поради топлината не можела да ги носи.

 

 

Scroll to Top