Кралицата Елизабета и принцот Филип се вакцинираа против ковид 19

By

Британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот сопруг принцот Филип денес ја примија вакцината против коронавирус. Веста ја објавија од Бакингамската палата, а извор од кралското семејство откри дека вакцинирањето било спроведено во замокот Виндзор.

Кралицата одобрила јавноста да дознае за нејзиното вакцинирање, за да се избегнат сите можни шпекулации. Деведесет и четиригодишната кралица и 99-годишниот Филип се меѓу 1,5 милиони Британци кои досега примиле вакцина против ковид-19.

Лицата над 80 години се меѓу првите во редот за вакцинирање во Велика Британија. Кралската двојка го поминува карантинот во Англија во нејзиниот дом, замокот Виндзор и го избегна традиционалниот семеен собир за Божиќ.

Ќе ви се допадне

Durarara!!x2 Ten: Onoroke Chakapoko (Dub) Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Yu-Gi-Oh! 5D's (Dub) (https://4anime.biz/m/KR1E) Episode 135

Website https://animekisa.in: Watch Shuangsheng Lingtan animekisa Episode 20 dubbed anime

Linktr: https://linktr.ee/animefreakws

Community windy: https://community.windy.com/user/gogoanimebe