Кралицата Елизабета на модна ревија во Лондон

By

Кралицата Елизабета присуствуваше на ревија во рамките на Лондонската модна недела.

dobivaj vesti na viber

Нејзиното гостување на шоуто на Ричард Квин било чувано во тајност до последен момент.

Кралицата (91) седеше во првиот ред до Ана Винтур, главната уредничка на „Вог“.

По завршувањето на ревијата, серија критики беа упатени кон Винтур за тоа што ги задржала очилата за сонце додека комуницирала со кралицата.

По ревијата, кралицата му ја додели на дизајнерот Ричард Квин наградата „Калицата Елизабет II“ за британски дизајн. Оваа награда годинава се доделува за првпат, но отсега натаму редовно ќе биде врачувана на успешни британски дизајнери од претставници на кралското семејство.

Ќе ви се допадне