Кралицата преку „Инстаграм“ ѝ го честита роденденот на Кејт Мидлтон

By

Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип ѝ го честитаа роденденот на Кејт Мидлтон со фотографии на социјалните мрежи.

Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, го прослави 39. роденден, па кралицата Елизабета Втора и принцот Филип објавија фотографии од војвотката под кои напишаа „На војвотката од Кембриџ ѝ посакуваме среќен роденден“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

 

Официјалниот инстаграм-профил на палатата Кенсингтон, која ги претставува војвотката Кејт и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, исто така сподели фотографија.

„Ви благодариме за вашите најљубезни желби за роденденот на војвотката. Родендените беа многу поинакви последниве месеци, а нашите мисли продолжуваат да бидат со сите оние што се на првите борбени линии во ова значајно предизвикувачко време“, се вели во нивната објава.

 

Ќе ви се допадне

Watch Bleach Episode 361 (https://animeplanet.cc/m/Orm/ep-361) at AnimePlanet anime planet apk

The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (https://funimationfree.com/m/rBbA) Episode 24 at website https://funimationfree.com funimation and crunchyroll