Крис Еванс е прогласен за најсекси маж за 2022

By

Ако му кажавте на Крис Еванс на средношколска возраст дека еден ден ќе биде прогласен за најсекси маж на „Пипл“ ќе се насмееше. Ѕвездата раскажува за магазинот во насловната приказна за оваа недела па вели: Ова веројатно ќе биде патот до кул маса на која не бев.

dobivaj vesti na viber
Еванс (41) сè уште се прилагодува на новата титула за најсекси маж на PEOPLE за 2022 година.  „Мајка ми ќе биде многу среќна“, вели тој.. „Таа е горда на сè што правам, но ова е нешто со што навистина може да се пофали“.

 

Најпознат по глумењето на алтруистичкиот, самопожртвуван суперхерој Капетан Америка во франшизата на Marvel, вредна повеќе милијарди долари Еванс зборува за неговата кариера која е во подем во последната деценија. Само оваа година, тој глумеше во Lightyear на Pixar, Grey Man на Netflix и сними три нови филмови, вклучувајќи го и Ghosted од 2023 година за AppleTV+, кој исто така е продуцент, а исто така сè уште ја води A Starting Point, платформата за граѓански ангажман што ја лансираше во 2020 година.

Тој, исто така, размислува многу повеќе за својата иднина надвор од актерството, односно брак и татковство.

„Тоа е апсолутно нешто што го сакам“, вели тој. Еванс признава дека е подготвен малку да забави две години во кариерата.

„Најпријатниот аспект од мојата кариера во моментов е да се чувствувам доволно сигурно за да ја тргнам ногата од гас“, вели тој. „Се чувствувам како да имам малку повеќе слобода да одвојам време од индустријата и сепак да најдам проекти кои ќе го задоволат мојот креативен апетит кога ќе се вратам“.

И со оглед на целото време што го поминува во и околу неговиот роден град, што мисли дека е најсекси нешто во Бостон?

„Толку многу историја таму. Го сакам акцентот. За мене акцентот е дом”, вели тој. „Го сакам времето. Сезоните, спортските тимови. Но, најсекси нешто во Бостон… можеби нашите универзитети. Имаме многу добри училишта. Ајде да му дадеме на образованието приклучок, проклето е секси“.

 

Ќе ви се допадне