Криси Тajгeн ги вади силиконите: Сакам конечно да спијам на стомак

By

Поранешната манекенка Криси Тајген, сопруга на пејачот Џон Леџенд, вели дека ќе ги извади силиконите од градите за конечно да може да спие на стомак. Таа веста ја објави на Инстаграм, со нејзина стара слика на која ги покажува природните гради пред операциите.

„Го поминав тестот за коронавирус и наскоро ќе направам операција. Еден куп луѓе се разбирливо љубопитни (и душкаат), па ќе признаам тука: Ќе ги намалам градите. Беа одлични сите овие години, но доволно ми е од нив сега. Би сакал да облечам фустан со нормална големина и да лежам на стомак без да ми биде непријатно. Не е голема работа, не грижете се за мене! Сè е добро. Сепак ќе имам гради, само ќе бидат направени од маснотии. И тоа треба да бидат градите. Глупава, чудесна торба со маснотии“, напиша таа.

Наоми Кембел ѝ посака среќа, а сопругата на Стивен Кари призна дека лани ги извадила силиконите.

„Ќе ти го промени животот, ќе ти се допадне. Јас моите ги извадив минатата година, ми беше мака од нив“, напиша таа.

Криси призна дека во раните дваесетти години вградила силикони за да си ја зајакне самодовербата.

„Го направив тоа да се чувствувам подобро додека позирав во бикини и долна облека за разни списанија или на писта. Денес би сакала да ги извадам силиконите и евентуално да ги кренам градите за да изгледаат поубаво“, рече таа.

Ќе ви се допадне