Лејди Гага: Експериментирав со дрога за уметнички цели

By

Светската пејачка Лејди Гага во новата биографија Everyone Loves When You Are Dead, која ќе излезе на 5 мај, вели дека го опишува својот живот пред да стане позната.

Гага отворено пишува за зависничкото минато. Во еден дел од книгата Гага, чие вистинско име е Стефани Џоан Анџелина Џеманота, вели дека експериментирала со дрогата за уметнички цели.

Гага вели дека на ваков чекор се решила од инспирацијата од Дејвид Боуви и Мик Џегер, пренесува „Хина“.

„Немав лошо детство. Сите работи низ кои минав во мојот живот, беа дел од мојата сопствена потрага за уметнички патувања како Енди Ворхол, Боуви и Мик“, пишува во книгата.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeBee dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Cooking with Valkyries wcostream Episode 10 wcostream amazing world of gumball

Attack on Titan Season 3 (https://animetv.cc/m/3pLk) Episode 12

ANIMEFLIX: The Aurora anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix haikyuu to the top

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/animefreakws

Ko-fi: https://ko-fi.com/animefreakws