Лејди Гага се појави на свадбата на нејзината сестра и ги подгреа гласините за бременост

Пејачката Лејди Гага се појави на свадбата на нејзината сестра Натали Германота и започнаа гласините дека е бремена, пишува „Дејли Мејл“.

Лејди Гага уживаше во свадбата на својата сестра со партнерот Мајкл Полански, а поради фотографиите до кои дојде „The Sun“, фановите претпоставуваат дека пејачката е бремена.

Популарната музичарка е во врска со 46-годишниот претприемач Мајкл Полански повеќе од четири години, а големиот дијамантски прстен на нејзината рака навести дека Гага е свршена и подготвена да влезе во брачните води.

„Таа им кажува на своите пријатели дека сака да помине низ неколку проекти и потоа да се фокусира на смирување“, изјави извор претходно за „Entertainment Tonight“.

Во 2020 година, музичарката призна дека имала желба да стане мајка.

„Ќе кажам дека сум многу возбудена што имам деца. Со нетрпение очекувам да станам мајка. Зарем не е неверојатно што можеме да направиме? Можеме да имаме човек во нас и да го растеме. Потоа мораме да го одржиме во живот“, рече таа.

Scroll to Top