Лео Меси чека трето дете

By

Ѕвездата на Барселона Лионел Меси и неговата сопруга Антонела Рокуцо чекаат трето дете.

dobivaj vesti na viber

Аргентинскиот весник „Оле“ тврди дека Антонела е бремена во вториот месец.

Лионел и Антоанела во јуни се венчаа во Аргентина, а медениот месец го поминаа на егзотичниот северноамерикански остров Антигва и Барбуда. Тие веќе имаат два сина, четиригодишниот Тиаго и едногодишниот Матео.

Ќе ви се допадне