Мајкл Даглас стана дедо

Актерот Мајкл Даглас стана дедо. Неговиот најстар син, Камерон и неговата партнерка Вивијан Тајбс, добија девојче.

dobivaj vesti na viber

По најавата дека ќе стане татко, Камерон изјавил дека со нетрпение го очекува раѓањето на ќерката и се надева дека ќе ѝ обезбеди убав живот. 39-годишниот Камерон е актер, но заради проблеми со наркотици, поминал седум години во затвор. Тој е единственото дете на Мајкл од бракот со Дајанара Лукер. Од бракот со Кетрин Зета Џонс ги има синот Дилан и ќерката Карис.

Scroll to Top