Мајкл Фелпс вторпат татко

By

Мајкл Фелпс, еден од најдобрите пливачи на сите времиња, ќе стане татко вторпат. Тој и Никол Џонсон веќе го имаат едногодишниот син Бумер.

dobivaj vesti na viber

Пливачот е пресреќен за приновата и со задоволство ја сподели веста на социјалните мрежи.

„Се прашувам дали е момче или девојче“, напиша тој.

Ќе ви се допадне