Мајкл Шин рече дека сè што заработил го дал за доброторни цели, глумецот веќе ја продал и куќата

By

Холивудскиот глумец и активист, Мајкл Шин, рече дека се што заработил досега во животот, го дал во добротовни цели. Тој рече дека веќе ја продал и куќата и се прогласи за непрофитен глумец, пренесува „Гардијан“.

Шин рече дека за него пресврт во животот била организацијата „Светско првенство за бездомници 2019“, во Кардиф. Откако пропаднале средствата за проект вреден 2 милиони фунти, тој во последен момент решил да ја продаде куќата, за да може да го финансира истиот.

„Имав куќи во Америка и Англија и тогаш ги продадов. Беше застрашувачко и неверојатно стресно. Тоа ќе го плаќам уште долго“, рече Шин за Big Issue.

Тој потоа сватил дека може и понатаму да прави добри дела и дека тоа нема никогаш финансиски да го уништи. Тој вети дека парите кои ќе ги заработува и во иднина, ќе продолжи да ги користи за финансирање на нови проекти.

Шин во 2017 година ја основаше фондацијата End High Cost Credit Alliance, за да им помогне на луѓето во потрага по пристапни начини на поседување на пари. Тој вети 50.000 фунти стипендии за студентите во Велс, кој ќе се запиштат на Универзитетот во Оксфорд.

За потсетување, Шин се прослави во улогите на „Самрак: Зора“, „Фрост / Никсон“ и „Кралицата“ и е покровител на голем број британски добротворни организации, a e и гласен поддржувач на Лабуристичката партија.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online AnimeDao Death Note

Dragon Ball Z (Dub) Episode 286

watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

watch anime online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AnimeDao My Hero Academia Season 3 Episode 25