Маргот Роби фотографирана за прв пат по веста за бременоста

Маргот Роби и нејзиниот сопруг Том Акерли беа фатени во Њујорк по веста за бременоста.

Ѕвездата и продуцентот на Барби беа опкружени со папараци откако беше откриено дека го чекаат своето прво дете, но австралиската актерка вешто го криеше стомакот со широка облека и гломазни чанти.

Тие биле снимени како одат на ручек, а потоа го напуштаат хотелот во Њујорк.

Медиумите потсетуваат дека вчера се дозна дека 34-годишната Маргот е бремена.

Двојката се запознала додека работела на филмот Suite Française од 2014 година.

Во 2016 година тајно се венчаа во Австралија. Во меѓувреме, двојката откри дека го одложиле медениот месец за да работат на „I, Tonya“, што на Роби му ја донесе првата номинација за Оскар во 2018 година.

Тие отсекогаш ги држеле нивните приватни животи подалеку од очите на јавноста. Всушност, дури од прес-турнејата на Барби минатата година тие почнаа редовно да се појавуваат во јавноста заедно.

Scroll to Top