Марија Шарапова би можела да заврши во затвор

By

Руската тенисерка Марија Шарапова се соочува со обвиненија за проневара со недвижнини во градот Гургаон во Индија, објави „Тајмс оф Индија”. Нејзиното име се поврзува со проектот за изградба на луксузни станови, којшто никогаш и не започнал, а требало да биде завршен до 2016 година. Една од клиентките се пожалила дека „ја намамиле“ луѓе кои ѝ кажале дека водат проект под наслов „Балет на Шарапова”.

dobivaj vesti na viber

Шарапова, наводно, во 2013 година и самата учествувала во промоцијата на тој проект. Ако обвинувањата се покажат основани, на руската тенисерка ѝ се закануваат седум години затвор.

Ќе ви се допадне

sun win

sunwin apk sunwin apk sunwin tài xỉu

tải sunwin apk tải sunwin game sunwin

sun win

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu sunwin