Меган и Хари го одложија медениот месец

By

Принцот Хари и Меган Маркл го одложија свадбеното патување за да присуствуваат на роденденската прослава на принцот Чарлс. Тие утре ќе присуствуваат на забавата за 70. роденден на принцот Чарлс.

Иако принцот Чарлс ќе наполни 70 години во ноември, утре ќе ја почне прославата на својот роденден со претставници на воените пукови и добротворни организации на кои е покровител. Прославата ќе се одржи во дворот на Бакингамската палата.

Тоа ќе биде првиот кралски настан на кој брачната двојка првпат официјално ќе се појави како војвода и војвотка од Сасекс.

Ќе ви се допадне