Меган и Хари им биле најдосадни на фановите минатата година, објавена листа со најиритирачки фаци за 2022

Хари и Меган Маркл беа именувани за најиритирачки слави лица во 2022 година. Списокот беше објавен само неколку недели по прикажувањето на нивниот документарец на „Нетфликс“ вреден милион долари.

Резултатите кои стигнаа од целиот свет, покажуваат дека јавноста се има заситено од кралската двојка, која откако се пресели во САД, е во центарот на внимание поради голем број телевизиски спотови. 

Одма до неа е Хари па следи водителката Опра Винфри на третото место, пред Амбер Херд и Џејмс Корден. На листата има ѕвезди чија репуптација е доведена во прашање, како Кание Вест и Елен Деџенерес.