Меган и Хари подготвија посебна прослава за викендот, а четворица членови на кралското семејство добиле покани

Принцот Хари и Меган Маркл деновиве имаат посебна прослава, нивната ќерка Лилибет го слави третиот роденден.

Роденденската прослава на малата Лилибет започна минатиот викенд. Пријателите и семејството се собраа во семејната куќа во Монтесито, Калифорнија и уживаа во времето заедно, пишува „Page Six“.

Магазинот „People“ објави дека на настанот имало помеѓу 20 и 30 гости, меѓу кои и мајката на Меган, Дорија Рагланд и кумот на Лилибет, Тајлер Пери.

Пееше госпел хор, кој ги извел „Oh Happy Day“ и „This Little Light of Mine“, песната што се пушташе на свадбата на Меган и Хари.

Изворот исто така рече дека тетката и вујкото на Лилибет, Кејт и Вилијам, дедото кралот Чарлс и кралицата Камила биле поканети на настанот, но не присуствувале.

Многумина коментираат дека девојчето личи на нејзиниот татко затоа што од него го наследила неговиот заштитен знак – црвената коса. Интересно е и тоа што и постариот син Арчи е црвенокос, пренесува „Showbuzz“.

Инаку, девојчето го добило името по прекарот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. Средното име го наследила од нејзината баба, покојната принцеза Дијана, мајка на принцот Хари.

Scroll to Top