Меган ја навредувала принцезата Шарлот, откри британски новинар

Меган Маркл ја навредувала принцезата Шарлот, откри британскиот новинар Том Бауер во новата книга Revenge. Меган ja навредувала велејќи ѝ дека е дебела, а ја расплакала и Кејт Мидлтон за време на пробата за деверуши.

dobivaj vesti na viber

Меган ја расплакала Кејт поради фустанот кој Шарлот требало да го носи на венчавката со Хари. Војвотката ја замолила Меган да ѝ дозволи на ќерка ѝ да носи хеланки затоа што во исто време носела чевли за кои исто така се плашела дека ќе добие плускавици.

На „Твитер“ веќе се објавени многи хаштагови како #MeghanMarkleExposed и #MeghanMarkleBulliedCharlotte под кои има илјадници објави. Објавени се и фотографии од делови од книгата која би можела Меган да ја чини нарушен имиџ.

Scroll to Top