Меган Маркл доби восочна фигура во „Мадам Тисо“

By

Десет дена пред свадбата на Меган Маркл со принцот Хари, поранешната актерка доби своја восочна фигура во музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во Лондон. На восочната кулптура Меган е облечена во темнозелен фустан, ист како тој што го носеше кога заедно со Хари ја објавија веста за свршувачката пред медиумите. Таа на раката носи и реплика од свршеничкиот фустан.

dobivaj vesti na viber

Покрај фигурата на Меган е поставена фигурата на принцот Хари.

Ќе ви се допадне