Меланија Трамп во фустан на Дајана, првата дама никогаш поженствена

By

Првата дама на Америка Меланија Трамп за дочекот на претседателската двојка на Колумбија, сè одлучила за прекрасен розев капут, за кој модните критичари велат дека ја направил да изгледа женствено како никогаш досега.

Цената на еден ваков капут е толку висока што просечна жена за еден ист ваков може само да сонува. Цената на еден ваков капут изнесува околу 3500 долари.

Капутот кој претходно го носеше ѝ принцезата од Велс, покојната Дајана, е со потпис на луксузната модна куќа „Фенди“, а дамите го обожаваат особено поради крзното околу рачните зглобови.

Од деталите модните критичари го издвојуваат појасот околу капутот. Меланија за оваа пригода искомбинирала и високи штикли во беж боја.

Кога станува збор за модата, критичарите велат дека биле воодушевени ѝ од модниот стајлинг на нејзината колешка од Колумбија Марија Хулијана Руиз Сандовал, која допатувала во Америка во црно-бел фустан со долги ракави и модерен предимензиониран блејзер со небосинкава боја.  Руиз на себе имала црни шпиц чевли ѝ бела торба.

 

 

Ќе ви се допадне