Мемоарите на прицот Хари ќе бидат објавени во јануари

By
Мемоарите на британскиот приц Хари ќе бидат објавени на 10 јануари идната година под насловот „Резерва“ и ќе го опишат неговиот пат од траума до исцелување, објави издавачот Пенгвин Рендом хаус.

Книгата, која што првично требаше да биде објавена кон крајот на годинава, ќе биде полна со увиди, самоиспитување и тешко стекната мудрост за големата моќ на љубовта над тагата, соопшти издавачот, пренесуваат британските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Насловот се однесува на положбата на Хари како помлад брат на принцот Вилијам, кој е наследник на британскиот престол откако нивниот татко Чарлс минатиот месец стана крал по смртта на кралицата Елизабета.

Се додека Вилијам и неговата сопруга Кејт не ги добија своите три деца, Хари беше следниот во низата по својот брат во редот за наследување, па оттаму и изразот резервен наследник.

Ќе ви се допадне