Мишел Фајфер ја откри тајната на нејзиниот 25 годишен брак со Дејвид Кели

By

Љубовната приказна на Мишел Фајфер и Дејвид Кели е пример за вистинска љубов која трае со години. Тие се запознале на несекојдневен начин, во однос на денешните трендови, но опстанале и траат до ден денес.

Актерката Фајфер и сценаристот Кели се запознале во 1993 година на состанок на слепо кој го организирала нивна пријателка. Љубовта веднаш пламнала, а тие неодамна прославија 25 години брак. Посвоиле девојче по има Клаудија, се венчале, а по девет месеци го добија нивниот син Џон.

Мишел во едно од своите интервјуа ја раскажа тајната за нивниот успешен долгогодишен брак.

„Можеби останавме заедно затоа што не се заситивме еден од друг. Никој од нас не крена раце од другиот, затоа што нашиот фокус за целтото ова време беше насочен кон нешто друго. Тоа не значи дека го земаме нашиот брак здраво за готово. Барем не сеуште. Еднаш неделно имаме мали романтични излегувања на вечера. Само ние двајца“, вели Мишел Фајфер.

 

View this post on Instagram

 

My #SundayLove on our recent wedding anniversary – the luckiest girl in the room for 25 years.

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) on

Ќе ви се допадне

animes online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan Season 2 (Dub)

One Piece (Dub) Episode 758

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

anime heaven au The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Horimiya Episode 8