Млад пејач загина во пукотници во ноќен клуб

By

Млад американски пејач загина во пукотници во ноќен клуб во Атланта. Станува збор за раперот Кинг Вон, кој според полицијата бил убиен. Веста за неговата смрт ја пренесоа извори блиски до пејачот. Медиумите во Атланта јавуваат дека на местото на настанот биле застрелани пет лица.

Покрај Вон, во несреќата настрадале уште две други лица, додека останатите двајца се потешко повредени. Сведоци говорат дека до пукотниците дошло по расправијата која се случила на паркингот до клубот Monaco Hookah Loungе.

Две групи на луѓе ја започнале расправијата, која на крајот продолжила со физичка пресметка. Брзо се вмешале двајца полицајци, кои во тој момент не работеле. Меѓу нив започнале пукотниците, кои на крајот завршиле трагично.

Деталите за несреќата и понатаму се истражуваат и сè уште не е познат убиецот на 26 годишниот музичар. Вон бил на почетокот од својата кариера. Тој пред две години ја издал својата прва песна Crazy Story.

Оваа вест ги погоди преку два милиони од неговите пријатели на социјалните мрежи.

„Те молам биди добро, се надевам дека не е истина. Не требаше вака да си заминеш, имавме толку многу планови“, биле некои од коментарите на неговите фанови.

 

Ќе ви се допадне

Website https://gogoanime.be: Watch Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack gogoanime Episode Full gogoanime25

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Maria the Virgin Witch Episode 12

AnimeBee: Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies anime episode Full online free at https://animebee.to animebee

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreak-official/home