Моника Белучи се врати на модните писти

By

Моника Белучи беше една од манекенките кои прошета на пистата на Миланската недела на модата која ја организираше престижната модна куќа Долче и Габана.

dobivaj vesti na viber

Покрај актерката, на пистата се најдоа и легендарните супермодели како Карл Бруни, Ева Херцигове и Хелена Кристенсен кои ја претставија колекцијата за пролет-лето 2019 година.

Педесетгодишната италијанска актерка својата кариера ја има започнато како модел и тоа во времето кога соработувала со Доменик Долче и Стефан Габан.

Поради нив таа се врати повторно на вратите на модната писта, па така минатата година ги носеше нивните модели на ревијата.

Ќе ви се допадне