На Хајди Клум ѝ испаднаа градите на црвениот тепих на Канскиот фестивал

Манекенката Хајди Клум (49) изненади со својот моден избор на 76. филмски фестивал во Кан кога на црвениот тепих прошета во необичен жолт фустан со превртено деколте.

Фустанот е дизајн на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад, а она што сите го забележаа се градите на манекенката кои едвај ги покриваше жолтиот фустан. Освен градите, Хајди ги покажа и нозете со длабокиот шлиц на фустанот.

Жолтиот фустан не успеа целосно да ги сокрие градите на манекенката, па во еден момент додека мавташе со наметката и излегоа градите од фустанот.

Хајди, која моментално е во жирито на популарното шоу „Америка има талент“, е позната по своите крајно необични и разголени модни избори.

Моделот моментално го придружува својот млад сопруг Том Каулиц (33), кој е на турнеја со бендот Токио Хотел, но сепак не сакаше да го пропушти годишниот спектакл на југот на Франција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Scroll to Top