Најплатените холивудски актерки

Forbes ја откри листата со најплатени актерки во Холивуд за изминатата година.

Џенифер Лоренс, која две години беше на врвот, падна на третото место, а тронот оваа година го зазеде Ема Стоун.

Ѕвездата од мега популарниот мјузикл „La La Land“ ги победи своите славни колешки благодарение на зголемените приходи за 26 милиони долари.

Листата е направена според заработките на актерките од јуни 2016 до јуни 2017 година.

ЕМА СТОУН

26 милиони долари

Најплатени актерки

ЏЕНИФЕР АНИСТОН

25,5 милиони долари

Најплатени актерки

ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС

24 милиони долари

Најплатени актерки

МЕЛИСА МЕКАРТИ

18 милиони долари

Најплатени актерки

МИЛА КУНИС

15,5 милиони долари

Најплатени актерки

ЕМА ВОТСОН

14 милиони долари

Најплатени актерки

ШАРЛИЗ ТЕРОН

14 милиони долари

Најплатени актерки

КЕЈТ БЛАНШЕТ

12 милиони долари

Најплатени актерки

ЏУЛИЈА РОБЕРТС

12 милиони долари

Најплатени актерки

ЕЈМИ АДАМС

11,5 милиони долари

Scroll to Top