Некогаш беше голем холивудски заводник, а денес ретко кој би го препознал

Еден од некогашните големи холивудски заводници Шон Пен по долго време е виден деновиве во Малибу, а фотографиите ја изненадија јавноста.

Годините видно го стигнаа 63-годишниот актер, сега неговата коса е целосно побелена и на почетокот тешко се препознава. Носеше бела кошула и црни панталони, а американските фотоагенции пишуваат дека само што се враќал од прошетка во близина на својата куќа.

Актерската кариера ја започна во 1982 година во комедијата Златно доба во Риџмонт, по што неговата кариера тргна по нагорна патека. Заедно со богатата актерска кариера, Пен имаше и бурен љубовен живот. Тој беше во брак со Мадона четири години, од која се разведе во 1989 година.

Потоа, во 1996 година, започна романса со Робин Рајт. Двојката се разведе во 2010 година, а двојката имаше две деца, ќерката Дилан и синот Хопер.

Една година беше во брак со актерката Лејла Џорџ, од која се разведе во 2021 година, а минатото лето беше виден со актерката Олга Коротјаева. Таа романса не траела, а холивудскиот заводник набрзо бил виден со активистката Натали Кели, која е 24 години помлада од него.

Scroll to Top