Несреќниот роденден на Џо Бајден: свеќите на тортата за малку ќе предизвикаа пожар

Бајден е најстариот претседател во историјата на Соединетите Американски Држави, а доказ за тоа е и бројот на свеќички на неговата роденденска торта.

Тоа го поткрепува и фактот што дувањето на свеќите речиси го засени дебакл, или пожар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joe Biden (@joebiden)

Имено, свеќите на тортата на Бајден за малку ќе предизвикаа пожар.

Самиот претседател Бајден на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се гледа дека свеќите, со оглед на тоа што се блиску една до друга, предизвикале мал пожар.

И покрај оваа лоша среќа, претседателот Џо Бајден им се заблагодари на сите за честитките.

Џо Бајден е најстариот човек што некогаш бил претседател, а неговиот мандат долго време е нарушен со тврдења дека тој е ментално неподобен за функцијата. Противниците укажаа на неговите вербални пропусти и физички грешки. И покрај тоа, Џо Бајден со насмевка го слави својот роденден.

Текстот Несреќниот роденден на Џо Бајден: свеќите на тортата за малку ќе предизвикаа пожар е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top