Ништо од разводот меѓу Амал и Џорџ Клуни

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал повторно ги демантираа гласините дека сè разделуваат. Овој пат популарната двојка била снимена заедно за време на забавата која ја направила нивната пријателка Џенифер Анистон во Западен Холивуд, по повод нејзиниот 50 роденден.

Клуни и Амал биле фотографирани како го напуштаат хотелот Sanset tauer. Двајцата цело време биле насмеани и биле еден покрај друг.

Нивни блиски пријатели велат дека можеби имало криза во нивниот брак, поради што адвокатката за човекови права со своите деца, близнаците Елом и Александром, го оставила Клуни и отпатувала на Сицилија. Сепак според последните фотографии славната двојка ги има испеглано односите.