Нов скандал: Хари и Меган прекршија ветување кое ѝ го дале на кралицата Елизабета

Принцот Хари и Меган се најдоа на удар на критики поради нивната ребрендирана веб-страница Sussex.com, по што испратија јасна порака дека „нема да бидат скршени“.

Тие беа цел на критики во последниве денови за нивната нова веб-страница Sussex.com, особено за грбот налик на кралскиот, за кој критичарите велат дека го прекршува ветувањето кое ѝ го дале на покојната кралица Елизабета, откако ги напуштија кралските должности.

Се истакнува дека двојката се обидува да заработи на основа на кралските врски, иако пред неколку години ги напуштиле обврските.

Изненадување предизвика и нивната одлука да го сменат презимето на нивните деца Арчи и Лилибет во Сасекс.

Потезите предизвикаа нова рунда критики на војводата и војвотката и ги обновија повиците на двојката да им бидат одземени титулите.

Scroll to Top