Новата девојка на Пике, Клара порано била машко

Новата девојка на поранешниот фудбалер Џерард Пике, Клара била машко. Ова го објави El Caribe, кој пренесе дека Клара е родена како маж, а својата трансформација ја започнала кога имала 12 години.

Шпанските медиуми пренесуваат дека станува збор за трансродова личност, а на „Тик Ток“ неодамна се појави и видео во кое е Клара снимена како момче. Пике знаел за тоа од почетокот на врската, а многумина шпекулираат дека сакал да финансиски да ѝ помогне да ја заврши трансформацијата.

Засега и Пике и Клара се немаат огласено и дадено коментар во јавноста.

Scroll to Top