Обожавателите ја критикуваа руската манекенка за нејзината облека во Кан: „Страшно, се може да се види“

Рускиот модел Наташа Поли беше на Канскиот филмски фестивал. Таа присуствуваше на премиерата на Емилија Перез од Жак Аудиар.

Таа го привлече вниманието на публиката со својата модна комбинација. Имено, таа носеше целосно проѕирен фустан направен од модната куќа Mugler.

Изгледот го комплетираше со нагласена шминка и залижана коса, накит од Картие и црни потпетици. Таа на социјалните мрежи се пофали со својот стајлинг, но наиде на бројни критики од нејзините следбеници.

„Што е ова? Извинете, но ова е ужасно“, „Зошто луѓето носат се помалку облека? Ви ги гледаме интимните делови“, „Очекував поголема елеганција“, се дел од коментарите на следбениците за неа.

38-годишната Наташа почнала да се занимава со манекенство во раните 2000-ти. Од 2004 година, таа се појавува во бројни рекламни кампањи, насловни страници на списанија и модни писти. Таа се наметна како една од најбараните модели, а Vogue Paris ја прогласи за една од 30-те најдобри модели во 2000-тите.

Scroll to Top