Ограбен домот на Шакира и Пике

By

Крадци влегле во домот на Жерар Пике и Шакира во Барселона, пренесе „Марка“. Криминалците украле накит и скапи часовници. Во време на грабежот во домот на пејачката и фудбалерот немало никој. Полицијата засега не знае кои се крадците.

dobivaj vesti na viber

Во моментоив Пике се подготвува за Светското првенство во Русија. Додека неговите соиграчи се во камп во Шпанија, Пике е во Германија, каде што Шакира вчера имаше концерт како дел од нејзината европска турнеја.

Ќе ви се допадне