Омажените жени во Британија го изгласаа овој маж за најсекси фраер, повторно

Џереми Кларксон е прогласен за најсекси маж во Велика Британија. Повторно.

Кларксон втора година по ред беше прогласен за најсекси маж во Велика Британија од страна на жените кои гласаа во анкетата на IllicitEncounters – страница за запознавање и вонбрачни афери.

64-годишниот британски новинар и водител постигна 10 од 10 во анкетата и ја победи силната конкуренција од принцот Вилијам, Идрис Елба и Килијан Марфи. 64-годишникот го престигна второпласираниот Том Холанд, актерот од Спајдермен, пренесува Дејли Мејл.

Scroll to Top