Ова е платата која ја земаат дадилките на децата на Бијонсе

By

Откако се породи, пејачката Бијонсе Ноулс го поминува секој можен момент со своите близнаци Руми и Сира, но исто така не ја запоставува својата постара ќеркичка Блу Ајви.

dobivaj vesti na viber

Иако Ајви веќе има две дадилки, тие водат сметка само за неа. Но, за своите близнаци Бијонсе вработила дури шест дадилки. Секоја од нив ќе работи на смена по осум часа, а платата ќе им биде 10.000 евра.

Со проширувањето на семејството се јавила и потребата за поголем животен простор, па така Бијонсе и Џеј Зи бараат нов дом.

Ќе ви се допадне