Овие познати личности никогаш не пијат алкохол

Иако би си помислиле дека познатите личности се прават „трупови“ од пиење алкохол – не е со сите баш така! Многу од нив никогаш не пиеле, или престанале пред многу години, затоа што наводно, тоа им смета во работата.
Еве кои познати личности отсекогаш биле трезни, и покрај многуте настани кои ваквата здрава навика би можеле да ја пореметат.

Блејк Лајвли наводно никогаш не пробала ни капка алкохол. Како што вели, повеќе сака да ужива со својот Рајан, отколку да се пијанчи по журки.

Џенифер Лопез исто така не е фан на алкохолот затоа што, како што вели, лошо влијае на нејзиниот изглед на кожата. Кога малку подобро ќе размислиме, ова е сосема логично, бидејќи пејачката и понатаму изгледа како да е 20 години помлада!

Are you ready for TONIGHT!? #NiTuNiYo #macysfireworksspectacular on #NBC AVAIL ON ITUNES RIGHT AFTER SHOW

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Ким Кардашијан има проблеми со пијанчењето – не може таа да се справи со мамурлукот!

@kkwbeauty 6.21.17

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Тајра Бенкс на 12 години искусила што тоа значи да се пие, но тогаш рекла дека повеќе никогаш нема да го прави тоа.

Aunty Sam

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

Натали Портман исто така не пие, а тоа совршено се вклопува во нејзиниот имиџ на добра девојка.

LOVE..

A post shared by Natalie Portman (@officialnatalieportman) on

О да, и Дејвид Бекам избегннува алкохол, а тоа ја објаснува неговата завидна форма!

Mick Dundee was the shout … I thought I looked the part but maybe that’s just me 📸 @brooklynbeckham

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Ким Катрал избегнува алкохол, затоа што, наводно, и задава преголема главоболка!

@perfectearthproject 3rd Annual Event. Gr8 time was had by all. @jennimuldaur rocked the show

A post shared by Kim Cattrall (@kimcattrall) on

Џерард Батлер не успеа да стане адвокат поради зависноста во дваесетите па тогаш престанал да пие сваќајќи што пропуштил.

When they say “act natural.” 😂 #TBT

A post shared by Gerard Butler (@gerardbutler) on

Scroll to Top