Памела Андерсон позираше без шминка за магазин: „Го правам тоа за сите девојки“

Памела Андерсон (56) продолжува да се појавува во јавноста без шминка.

Овој пат актерката и модел позираше за модниот магазин CR Fashion Book. Таа зборуваше за тоа како ја прифаќа природната убавина и се чувствува удобно во сопствената кожа. Нејзината храбра одлука да оди секаде без шминка, вели таа, била повик за автентичност во дигиталната ера.

Се започна кога Памела минатиот септември се појави на модна ревија на модната недела во Париз без шминка. Таа изјави за CR Fashion Book дека „се чувствувала слободна“ за време на настанот и дека тоа го направила „за сите девојки“.

Таа вели дека е среќна што нејзиното појавување на настанот имало позитивна порака. Андерсон размислуваше за тоа како усвојувањето на нов начин на живот и помогна да создаде свој „сопствен вид на лудило“.

„Треба да имате смисла за хумор за себе. Сега не се ни подготвам кога ќе одам некаде. Во оваа индустрија се чувствувате како да поминувате половина живот на столчето за шминкање. Имам многу одлични пријатели кои се шминкери, фризерки и стилисти и сите тие се важни луѓе, но секој ден се губите себеси. Убаво е да се предизвикувате себеси и да влезете во тоа лудило. Јас создавам свој вид на лудило“, вели таа.

Scroll to Top