Парис Хилтон за првата годишнина од бракот го почести сопругот со одмор на Малдиви

Познатата милионерка Парис Хилтон, за годишнината од брак, го почестила сопругот Картер Реум со патување и одмор на Малдивите. Хотелот каде престојувале е еден од нејзините, Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi, каде едно ноќевање чини околу 2200 евра.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

„Овој приватен остров е вистински рај на Земјата. Тука сè е толку убаво, романтично и отпуштено. Чувството е како на сон. Се чувствувам толку среќно и благословенш што тука сум со мојата љубов со која ќе ја прославам нашата годишнина брак“, рече Хилтон.

За потсетување, Парис се омажи минатата година во Лос Анџелес по двегодишна врска. Зад неа има три брака.

Scroll to Top