Пејачката Ени Ленокс повика на прекин на огнот во Газа, на доделувањето на Греми наградите

Пejачката Ени Ленокс ја отпеа „Nothing Compares 2 U“ како почит на Шинејд О’Конор за време на сегментот „In Memoriam“ на доделувањето на Греми наградите и извика: „Престанете со оган уметници. Светски мир“.

Фановите велат дека она што го направила Ени е одличен начин да и оддадат почит на Шинејд која била позната како палестински активист.

„Ени Ленокс повикува на примирје на ТВ во живо, Шинејд би била горда“, „Ени повикува на прекин на огнот во знак на почит на Шинејд“, напишаа обожавателите на X (поранешен Твитер).

Досега познатите личности главно молчеа за тековната војна во Газа, а се чини дека Ени е првата што го стори тоа на сцената. Актерот Калид Абдала (најпознат по улогата на Доди Фаед во The Crown) исто така повика на примирје на црвениот тепих.

Scroll to Top