Пике ја изневерил Шакира со 20-годишна девојка

Светските медиуми деновиве на големо пишуваат за разделбата меѓу фудбалерот на Барселона Џерард Пике и пејачката Шакира. Шпанските медиуми пренесоа дека фудбалерот наводно ја изневерил својата партнерка со 20-годишна девојка.

Некои од нив тврдат дека и го знаат нејзиниот идентитет. Новинарите на El Periodica пренесоа дека знаат сè за неа, иако досега јавно немаат објавено никакви информации, ниту нејзиното име. Само е познато дека се работи за русокоса хостеса која работела во еден бар во Барселона и дека има 20 години.

Младата хостеса и Пике наводно се гледале некое време, а таа била и студентка во еден локален универзитет.

Scroll to Top