Пике виден кај Шакира дома првпат откако се разделија

Џерард Пике бил виден кај Шакира дома, првпат откако се разделија. Двајцата сè уште се борат околу старателството за децата. Фудбалерот пристигна со „поршето“, а му требаше време за да се пробие меѓу новинарите кои стоеја пред куќата. Дојде да ги земе децата и се задржа десетина минути.

Не дал никакви коментари, а посетата била само за да ги земе децата, пренесоа медиумите. Ова е првпат да биде виден кај неа дома, откако пејачката го исфрли поради неверство.

За потсетување, Шакира неодамна објави и спот од новата песна Monotonia во која сликовито го опиша процесот на заздравување на скршено срце по прекин на врската.

На почетокот на видеото Шакира е расплакана и застрелана во градите со базука ѝ го бара срцето на подот. Пејачка го прикажува остатокот од видеото со дупка во градите и раскрвавено срце во раката.

Иако на почетокот пее дека некои работи се неизбежни и дека никој не е виновен, подоцна го прозва бившиот пеејќи дека бил себичен ѝ дека ја зел здраво за готово. Во една сцените се гледа машка нога како го гази нејзиното срце. 

Многу од обожавателите мислат дека ова е метафора за тоа што ѝ го направи Пике. Видеото на YouTube за само шест дена и има над 60 милиони прегледи.

 

Scroll to Top