По четири месеци врска, раскинаа Пит Дејвидсон и Емили Ратајковски

Пит Дејвидсон и Емили Ратајковски раскинаа по пет месеци врска. Ова го откри извор близок до двајцата за Page Six. Наводно комичарот неколку пати бил виден со неговата колешка од серијата Bodies Bodies Bodies, Чејс Сју Вондерс, а Емили пак е снимена како се бакнува со уметникот Џек Гриер.

„Нивната врска сега прерасна во пријателство“, откри изворот.

За потсетување, Дејвидсон раскина со Ким Кардашијан летово, а Емили пред пет месеци се разведе од режисерот Себастијан Беар-Меклард со кого беше во брак четири години.