По една година, Лејди Гага со нова песна

By

По една година музичка пауза, Лејди Гага го објави својот прва песна. Таа го најави спотот за песната Stupid Love. Пејачката се пофали на „Твитер“ со насловната страна за идниот албум.

Во видеото, кое е инспирирано од филмот „Моќните ренџери“, Гага се појавува со група танчери и танчерки облечени во интергалактички костими. Во спотот има гламурозни сцени и енергични танци.

Самата песна е инспирирана од осумдесетите години од минатиот век, а многумина фанови уште сега ја пофалија Гага и коментираат дека песната сигурно долго време ќе биде високо на топ-листите.

 

 

Ќе ви се допадне

4Anime: The Day I Became a God anime episode 12 online free at https://4anime.biz dubbed anime

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Comic Party Specials (Dub) animetv Episode 4 anime websites

Website https://wcostream.cc: Watch Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King (Dub) wcostream Episode Full wcostream attack on titan

About: https://about.me/animeflixnl

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimebe