По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум

Ролинг Стоунс наскоро треба да го издадат својот прв албум со нова музика по 18 години и албумот Live Kicks пишуваат британските медиуми. Тоа би бил и прв албум откако минатата година почина тапанарот на бендот Чарли Вотс. Неименуван извор изјави дека по трауматична година, членовите на бендот се радуваат на иднината.

Мик Џегер (79), Кит Ричардс (78) и Рони Вуд (75) во последните недели наводно се собирале во студио во Њујорк, каде што им се придружиле тапанарот Стив Џордан и басистот Дерил Џонс.

По смртта на Чарли постоеше неизвесност што ќе прави бендот понатаму. Сепак, одлучија да и се вратат на музиката и да создаваат нова музика.

Scroll to Top