Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест

Бразилската актерка и модел Исис Фреитас почина на 22-годишна возраст.

И била дијагностицирана туберкулоза, а по силната борба со болеста, во тешка состојба била пренесена во болница.

Изис ја загуби битката со болеста, а веста за нејзината смрт ја соопштија нејзините соработници:

„Со големо жалење и тага ве известуваме за смртта на нашата актерка и придружничка Исис Фреитас“, стои во нивното соопштение.

Фреитас ја започна својата кариера како модел пред да стане актерка и да се појави во бројни претстави.

Таа се појави и во бројни реклами за козметички брендови.

Scroll to Top