Почина басистот на Зи-Зи-Топ, Дасти Хил

By

72-годишниот гитарист на Зи-Зи-Топ, Дасти Хил, почина во сон во својот дом во Хјустон, Тексас.

Веста за неговата смрт ја објавија членовите на групата Били Гибонс и Френк Брад на Фејсбук.

Во објавата на Зи-Зи-Топ на нивната страна на 23 јули се наведува дека Хил се вратил дома иако бендот во моментот бил на турнеја. Тој направи кратка пауза поради проблеми со карлицата, што беше опишано како „мало отстапување од патот“.

Хил се вратил дома иако бендот во моментот бил на турнеја. Тој направи кратка пауза поради проблеми со карлицата, што беше опишано како „мало отстапување од патот“.

Били Гибонс и Френк Бард истакнуваат дека на барање на басистот, шоуто требало да продолжи, а неговото место го зазеде Елвуд Франсис – музичар со кого соработувал со години.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch One Piece Movie 7: Karakuri-jou no Mecha Kyohei kissanime Episode Full kiss anime monster

Website https://animebee.to: Watch 91 Days (Dub) animebee Episode 12 watch anime online

GoGoAnime: ONE PIECE FILM GOLD 〜episode 0〜 711ver. anime episode Full online free at https://gogoanime.be watch anime online

AnimeHeaven: KUIYU CHOUYUAN anime episode Trailer online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super

Uid: http://uid.me/animefreakws

Sharkia gov: http://www.sharkia.gov.eg/services/window/Lists/List/DispForm.aspx?ID=8731