Почина глумецот од Јужна Кореја Ча Ин Ха

By

Познатиот јужнокорејски глумец Ча Ин Ха починал во вторникот на 27-годишна возраст, пишуваат светските медиуми. Засега причините за неговата смрт се непознати, пренесуваат службите.

dobivaj vesti na viber

Ча беше ѕвездата од филмот Love with flaws и беше член на популарниот бој бенд Support U. Најмногу се прослави во улогата во краткиот филм You, Deep Inside of Me.

Веста за неговата смрт прва ја објави неговата агенција „Фантиго“. Според пишувањата на медиумите, телото го нашле во неговиот дом.

„Жал ни е што мораме да ја објавиме оваа трагична вест. Глумецот Ча нè напушти на 3 декември и тешко ни е да поверуваме“, стои во соопштението на агенцијата.

Семејството и пријателите во соопштение до јавноста замолија за приватност, сè додека полицијата не го истражи целиот случај. Ча има глумено и во Miss Independent Jieun 2, Degree od Love, Work of Love и Are you human too?

Смртта на Ча е уште една во низата на трагични и изненадувачки смртни случаи на млади јужнокорејски ѕвезди во последните седум недели. Минатиот месец починаа поп-ѕвездата Гу Харе и Сули.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

My Hero Academia Season 2 (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 21

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AniWatch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 4